Záložky

Travian

Alternativní názvy: Traviann,

Virtuální vesmír Travian CZ

Hra Travian je svého druhu jedinečná vojensko-ekonomická strategie. Má mnoho předností, počínaje velmi pestrou a nevšední grafikou, je provedena v kresleném minimalistickém designu, ale zároveň ve velmi vysoké kvalitě, a konče tím, že se v jejím rámci od roku 2011 koná mistrovství Evropy mezi hráči. Někteří tento prohlížečový multiplayerový projekt označují za hru sportovně-technického charakteru.

Vývojáři a autoři tuto hru obdařili spoustou funkcí, úkolů a jednotek, ale i přes to je velmi snadno ovladatelná. Hra má svůj začátek i konec, hlavním úkolem hráče je dobýt vesnici Natar, zničit ji a získat speciální artefakt. S jeho pomocí lze postavit Div světa a po jeho napumpování na 100. úroveň je hráč považován za vítěze. Ve hře pro jednoho hráče to není možné, proto se uživatelé spojují do týmů, vytvářejí společné plány a rozvíjejí strategie, které jejich svaz dovedou k vítězství.

Vše o hře Travian Legends CZ

Abyste mohli začít hrát Travian, je nutná registrace. Registrační formulář se vyplní téměř okamžitě, hráč musí zanechat svou e-mailovou adresu a dvakrát napsat stejné heslo. Použití tlačítek sociálních sítí k předání autorizace je ještě jednodušší. Po registrační proceduře hráč vstoupí do světa, kde mu vývojáři nabízejí na výběr ze tří států s jejich národy, z nichž každý má své vlastnosti, silné a slabé stránky, stejně jako rysy v ekonomickém a vojenském rozvoji:

 • Římané - stát obývaný Římany se rozvíjí pozvolna, protože obchodníci se pohybují pomalu a nemohou toho moc odvézt, ale je zde možnost dvou akcí najednou, stavby uvnitř vesnice a zpracování pole mimo ni, jejich městská zeď je mnohem silnější než u ostatních národů. Římská armáda vedená pretoriánem je silná a mocná, i když je drahá a pomalu se buduje;
 • Galové - nejlepší pro začínající hráče, jsou rychlejší v boji i v obchodních tazích. Jejich výhodou jsou velké skrýše a přítomnost pastí, lze je rozmístit po městě a bránit před útočníky;
 • Germáni jsou velcí bojovníci, vhodní pro hráče, kteří mají rádi vojenskou složku hry. Jsou ideální pro okrádání sousedů a ničení cizích pozemků, ale nováčci si s nimi v ekonomické části hry poradí jen obtížně.

S jedním z nových přídavků do hry přibyly další dva kmeny - Hunové a Egypťané. Oba kmeny mají své výhody i nevýhody. Egypťané jsou vhodnější pro začátečníky, protože se lépe brání a mají obrněné jednotky. Navíc mají více přepravitelných surovin a silné obranné hradby. Hunové zase budou vyhovovat zkušeným hráčům, těm, kteří už prošli více než jeden svět Travianu a chápou logiku hry. Jejich výhodou je mimořádně silná jízda a rychlost. Více spoléhají na obranu svých spojenců, protože se více zaměřují na útok.

Travian je velmi zajímavý na hraní, ačkoli jsou k dispozici pouze čtyři druhy surovin - železo, dřevo hlína a obilí, rozvoj průmyslu posouvá hráče na vyšší ekonomickou úroveň. Nejpotřebnější surovinou v projektu je obilí, spotřebovává ho armáda i obyvatelstvo, vesnice je připojena k polím, kde roste.  Zvýšit těžbu surovin lze budováním výroby a připojováním oáz, ty však mají zároveň velkou nevýhodu, přes ně nerušeně procházejí nepřátelé, kteří by města vykrádali.

V Travian Legends se vyvinula armáda v každém z národů. Existuje pět druhů armády:

 • Pěchota
 • Jízda
 • Špionážní oddělení rozvědky
 • Obléhací mechanismy
 • Vůdci - Římané měli senátory, Galové vůdce a Germáni náčelníky.

Válka se liší povahou a účelem útoku, můžete zaútočit za účelem plenění, zničení celé nepřátelské armády nebo zničení vesnice až do základů. Hráči pro úspěšný rozvoj musí mezi sebou komunikovat, navazovat obchodní vazby uzavírat pakty a spojenectví. Autoři počítají i s uzavíráním smluv mezi aliancemi.

Travian Server List:

 • Europe6
 • Europe7
 • Europe8
 • Europe9
 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more