Záložky

Zub A Ocas

Alternativní názvy:

Tooth And Tail je trochu neobvyklá strategická hra v reálném čase. Hra má pixelovou grafiku tak milovanou mnoha nezávislými studii, ale v tomto případě to zvládli dobře. Hlasové herectví je vynikající, stejně jako hudba. Hra je velmi atmosférická.

Hra má děj a je docela zajímavá, což u takových her není vždy nutné. Dialogy jsou krásně napsané a nejsou bez humoru.

Děje se odehrává v 19. století, ve světě, kde nejsou žádní lidé a společnost se skládá ze zvířat různých druhů. Někteří obyvatelé mají chronický nedostatek jídla a aby překonali potravinovou krizi, rozhodli se jíst maso. Duchovní v čele s Archimédem vytvoří loterii, která rozhodne o tom, kdo z obyvatel se dá sníst.

Ale rolníci, kteří se rozhodli, že takový systém staví šlechtu do příliš privilegovaného postavení, zahájí revoluci, aby svrhli utlačovatele.

Duchovní se snaží předstírat neutrální postoj a zároveň podporovat aristokracii a tajnou policii. Obyvatelé ale mají ten nejzákeřnější plán, který, jak by se zdálo, nemůže vůbec nikoho ohrozit.

Podrobnosti zjistíte, když budete hrát Tooth And Tail

Ve hře budete v kůži vůdce jedné z frakcí dle vašeho výběru.

Celkem jsou čtyři zlomky:

  • Obyvatelé
  • Kulturní
  • Dlouhé kabáty
  • KSR

Každá frakce má své vlastní jednotky a velitelství.

Konfrontace rozvine dvě frakce proti dalším dvěma.

K dispozici jsou dva herní režimy:

  1. Kampaň
  2. Co-op režim

V kooperativním režimu na stejném počítači můžete hrát s jedním ze svých přátel programováním různých částí klávesnice nebo připojením dvou gamepadů.

Hra je optimalizována pro použití gamepadu, a proto má velmi zvláštní ovládání jednotek.

Vedoucí vaší frakce, válečník s praporem, funguje jako kurzor. Všichni vojáci vaší armády ho následují a útočí na nepřátele a nepřátelské budovy. Zpočátku může být toto ovládací schéma trochu neobvyklé. Stavbu budov, kasáren pro najímání vojáků a obranných staveb vede stejný praporečnický generál.

Hlavním zdrojem ve hře je jídlo. vojáků je najato na jídlo a tím platíte za stavbu budov.

Potraviny lze získat z farem umístěných v okolí mlýnů. Prasata pracují na farmách, zodpovídají také za obranu těchto zařízení. Jakmile se objeví nepřátelské jednotky, přestanou pracovat, vytáhnou pistole a začnou se bránit. Nedokážou dlouho vzdorovat přesile nepřítele, ale tak budete mít čas přijít jim na pomoc.

O výsledku bitev rozhoduje především velikost armády a to, z jakých bojovníků se skládá. Ve hře nejsou žádné bojové taktiky, které by mohly změnit výsledek bitvy kvůli specifikům správy družstva. Generál, který nese vlajku, se sám přímo neúčastní bitvy, ale může utrpět poškození, takže se snažte, abyste ho nenechali dlouho v centru bitvy.

Tooth And Tail ke stažení zdarma na PC, bohužel, neuspějete. Hru si ale můžete koupit na platformě Steam nebo na oficiálních stránkách.

Začněte hrát, abyste zabránili dravým aristokratům urážet chudé rolníky!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more