Záložky

Stellaris

Alternativní názvy:

Stellaris je jednou z nejvýznamnějších a nejkomplexnějších vesmírných strategií. Hra má docela dobrou grafiku, ale to není to hlavní ve hře.

Před hraním Stellaris si musíte vybrat rasu z těch, které navrhli vývojáři, ale je zde také možnost vytvořit si vlastní.

Můžete pracovat dostatečně dlouho, abyste vytvořili závod. Nastavitelných parametrů je spousta, změnit lze doslova vše.

  • Velikost
  • Zobrazit
  • Silu
  • Charakterové vlastnosti

Toto je jen naprosté minimum dostupných možností. Možná budete chtít hrát za rasu robotů a začít hru ne na planetě, ale na vesmírné stanici. Vše je omezeno pouze vaší fantazií.

Po dokončení experimentů s tvorbou rasy budete muset věnovat pozornost vytváření erbu podle všech pravidel heraldiky a vybrat si design vesmírných lodí podle svých představ.

Pak zbývá pouze určit typ a velikost karty hvězdy a můžete hrát.

Na samém začátku hry budete moci prozkoumat obrovskou část vesmíru, ale později se ukáže, že není tak velký ve srovnání s celou galaxií hvězdných systémů, budete muset věnovat čas studiu každého z nich.

Zda existuje další inteligentní život a kde se nachází, se dozvíte později. Navíc může být toho nejneuvěřitelnějšího druhu.

Ve hře nebude příležitost se nudit. Vše je potřeba kontrolovat.

  1. Nastav daně
  2. Rozvíjejte vědu
  3. Prozkoumejte nové světy
  4. Sledujte náladu ve společnosti
  5. Udělejte si čas na diplomacii
  6. Zapojte se do obranných nebo dobyvatelských válek

Tento seznam není zdaleka úplný a dotýká se pouze povrchu toho, co musíte ve hře dělat. Navíc s růstem velikosti vašeho impéria bude čím dál tím víc věcí na práci, protože dříve nebo později narazíte na vnějších hranicích s jinými civilizacemi. Zatímco vaše území bude zahrnovat stále více planet obývaných různými obyvateli. Pro pohodlí a snadnou správu můžete své území rozdělit do sektorů.

Bude možné vytvářet aliance nebo se připojovat k frakcím.

Čím déle hrajete, tím větší je riziko, že narazíte na agresivní civilizaci nebo nepřátelskou frakci. Kvůli tomu může hrozit zotročení nebo vyhlazení veškerého života na planetách, které ovládáte. Budeme muset bojovat a nezávisí to ani na vaší touze. Války budou trvat déle a déle.

Během bitvy jste pasivním divákem. Probíhající bitvu nebudete moci ovlivnit. Nezbývá než se podívat na krásně vykreslenou animaci vesmírných bitev, kdy si vaše a nepřátelská flotila vymění rány. Ne každému se tento stav bude líbit, zejména proto, že ani jedenapůlnásobná převaha ve vojenské síle vaší flotily nad nepřátelskou flotilou vůbec nezaručuje vítězství. To je asi jediný nedostatek hry, což je docela možné v době, kdy čtete tento text, vývojáři to již opravili vydáváním aktualizací.

Každá nová hra půjde svou vlastní cestou, úplně jiný scénář, kterých může být obrovské množství. Proto, i když se něco pokazilo, neměli byste být naštvaní. Začněte znovu hrát.

Stellaris ke stažení zdarma na PC bohužel nebude fungovat. Hru si můžete zakoupit na Steam hřišti nebo na oficiálních stránkách.

Začněte hrát hned, v této hře vám může být k dispozici celá galaxie!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more