Záložky

Písně dobytí

Alternativní názvy:

Songs of Conquest je tahová strategie, která rozhodně potěší všechny fanoušky tohoto žánru. Hra má klasickou grafiku, která jí dodává kouzlo dob, kdy třetí hrdinové byli jednou z nejoblíbenějších her. Tento projekt je v mnohém podobný zmíněné hře a dalším hrám v řadě. Zároveň hra v mnohém předčí své předchůdce.

Před hraním Songs of Conquest si vyberte frakci, která se vám líbí. Ve hře jsou čtyři frakce.

  • Arleonští lidé s rytíři a kavalérií, ale v této frakci jsou i neobvyklé jednotky, jmenovitě víly a lesní duchové.
  • Obyvatelé bažin Rana bojující za nezávislost proti svým utlačovatelům. Jak asi tušíte, jedná se o inteligentní žáby, želvy a dokonce i draky.
  • Spousta nekromantů, vědců a kultistů.
  • Baryových žoldáků z pouštních oblastí.
Pro každou frakci je k dispozici také příběhová kampaň

A.

Výběr frakce je třeba brát opatrně, protože během hry ji nebude možné měnit a na rozdíl od jiných podobných her zde nebudete moci sestavit armádu, která bude zahrnovat jednotky různých frakcí. Můžete pouze plenit obydlí tvorů jiných frakcí, ale nebudete moci najímat bojovníky. Podobná situace je s nepřátelskými hrady. Po dobytí města máte dvě možnosti, vypálit ho a poté znovu postavit nebo nalákat obyvatele na svou stranu. V druhém případě vám kasárna částečně poslouží, ale můžete si v nich najmout pouze vojáky své frakce. Toto není nejvhodnější volba, protože neustálá přítomnost hrdiny ve městě je často nutná k udržení pořádku. Pokud se bavíme o velkém městě, pak je tu ještě třetí možnost – okupace. V případě velkých měst je tato možnost jediná. Vojska ve městě nelze najímat, ale dostanete zdroje, které taková osada poskytuje.

Města lze rozvinout zvýšením úrovně budov a rozšířením pro větší zisk a více jednotek ve vašem týmu.

Doplňování armád ve hře probíhá denně, ne týdně. Proto se vyplatí upřesnit sběrné místo, abyste nenavštěvovali každý den všechny baráky.

Bojový režim je tradiční, ale ne bez rozdílů. Pole je rozděleno mřížkou šestihranných buněk. Může mít překážky. Nechybí ale ani novinka v podobě kopců. Po obsazení kopce získá jednotka pro boj zblízka bonus ke svým vlastnostem a jednotky na velké vzdálenosti zvětší svůj útočný rádius. Před bitvou můžete umístit jednotky do své poloviny pole, záleží na vašich preferencích. Počet jednotek závisí na rozvinutém vedení hrdiny.

Při zvyšování úrovně si hrdina vylepší jednu z dovedností ve svém arzenálu nebo se může naučit novou. Každých osm úrovní si můžete vybrat speciální silnější dovednost.

Každý hrdina má inventární sloty pro kempinkové vybavení, amulety nebo zbraně. Správným vybavením můžete během bitvy zvýšit rozsah pohybu na mapě nebo zvýšit parametry obrany či útoku.

Songs of Conquest bohužel nelze stáhnout zdarma na PC. Hru si ale můžete zakoupit na hřišti Steam nebo na oficiálních stránkách.

Pokud máte rádi tento druh her, rozhodně byste si tuto neměli nechat ujít! Ponořte se do světa magie a hrdinů!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more