Záložky

Cesta vyhnanství

Alternativní názvy:

Path of Exile je jedno z nejvýznamnějších akčních RPG od počátků žánru. Hra vyšla už dávno, ale grafika vypadá i na dnešní poměry dobře. Ani audio design nevzbuzuje žádné námitky. Tento projekt se ale od řady podobných her neliší grafikou. Toto je nejtvrdší hra v tomto žánru. Pokud si chcete za pár večerů snadno a přirozeně projít další RPG, tak to tak úplně není. I opravdoví mistři žánru se zde budou muset hodně snažit.

Před hraním Path of Exile si vyberte třídu, zde je šest hlavních:

  • Savage - Conqueror, Warchief, Berserker
  • Lovkyně - Sniper, Raider, Stopař
  • Čarodějnice – nekromant, elementální mág, okultista
  • Duelist - Slayer, Dimacher, Champion
  • Kněz – inkvizitor, hierofant, ochránce
  • Bandit - Assassin, Saboteur, Rogue
  • Šlechtična

Jak můžete z tohoto seznamu pochopit, třídy hry nejsou tak jednoduché, většina tříd má také podtřídy s celkem osmnácti.

Systém levelování ve hře je bez nadsázky vynikající. Existuje asi jeden a půl tisíce dovedností, které z nich rozvíjet, není snadné vybrat. Experimentovat můžete donekonečna, ale měli byste to dělat pouze v případě, že jste v tomto žánru extrémně zkušení hráči. Pokud nechcete ztrácet čas nekonečnými experimenty nebo nejste tak zkušení hráči, na internetu bez větších potíží snadno najdete hotová vývojová schémata.

Pokud si troufnete a začnete hrát, připravte se, že vaše postava bude umírat poměrně často, jen je potřeba se s tím smířit. Místy ve hře je složitost za hranicí a typ pumpování, se kterým si hru pohodlně projdete, prostě neexistuje. Budeme se muset namáhat a pochopit obtížný bojový systém. Bodovat soupeře těmi nejjednoduššími údery, jak už to v takových hrách občas bývá, tady nepůjde.

Na začátku hry se naučíte základy a poté budete posláni, abyste zbytek vyřešili sami. Školení je krátké a není rušivé. Zkušeným hráčům se to bude líbit. Mnohé to naštve, když už chcete hrát, a v tuto chvíli vás vývojáři berou polovinu hry za ruku, vše ukazují a vysvětlují.

Prakticky od prvních minut zde začíná plnohodnotná hra. Nenechají vám čas na budování. Připravte se, že první startovní quest možná nedokončíte na jeden pokus, zvláště pokud jste ve hrách tohoto žánru nováčkem.

Hra má vestavěný trh, kde mohou hráči obchodovat. Ale nemyslete si, že vše se zde dá koupit za zlato, měnou při transakcích jsou různé materiály na vylepšení zbraní či brnění. Ve skutečnosti je místo obchodu směnný obchod.

Path of Exile si můžete zdarma stáhnout na PC, pokud budete následovat odkaz na této stránce. Hra je opravdu zcela zdarma. In-game nákupy zde jsou, ale jedná se pouze o vizuální ozdoby, vývojáři si dali konkrétně záležet na tom, aby nákupy nijak neovlivnily hratelnost. Zakoupením čehokoli ve hře ve skutečnosti vyjadřujete vděk vývojářům za jejich titánské dílo, ale nikdo vás k tomu nenutí.

Nainstalujte si hru právě teď a vydejte se na cestu světem fantazie! Jen kdyby vás výše uvedené příliš nevyděsilo ;)

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more