Záložky

starý svět

Alternativní názvy:

Old World je historická strategie, která na první pohled vypadá jako civilizace, ale i přes podobnost všech her tohoto žánru je zde mnoho rozdílů. Jestliže Civilizace povrchně ovlivňuje všechny epochy od doby kamenné až po současnost, pak je tato hra zaměřena na éru antiky a zasahuje do raného středověku. Zúžený časový rámec umožňuje úplnější a podrobnější zobrazení tohoto období dějin. Navzdory skutečnosti, že hru vyvíjel malý tým, není grafická kvalita uspokojivá. Zvukový doprovod si zaslouží každou pochvalu, hudba je velmi dobře zvolená, což je u strategické hry nezvyklé.

Když začnete hrát Starý svět, vyberete si národ, pohlaví a vzhled vládce.

národů ve hře sedm:

  • Asýrie
  • Babylon
  • Kartágo
  • Egypt
  • Řecko
  • Persie
  • Řím

Každý má své silné a slabé stránky, výběrem kterékoli z nich se můžete s moudrým řízením stát nejsilnější civilizací té doby.

Dále vygenerujeme scénář, vybereme obtížnost, reakci barbarských kmenů a přítomnost mlhy války. Ve hře žádná kampaň není a ani nemůže být.

Pak začne skutečná hra. Nejprve vám přijde k dispozici jeden osadník, který bude muset na vámi zvoleném místě založit město. Města ve hře nelze stavět všude, ale pouze ve strategicky dobře umístěných bodech, což dává smysl. Postupem času lze města rozšiřovat. V samotném městě je k výstavbě k dispozici pouze několik budov a jednotek. Většina budov je postavena mimo město, což dává přirozený růst osídlení směrem k okolním územím.

Na rozdíl od Civilizace zde má vaše země vládce sedícího na trůnu, který má statistiky a dokonce i určitou postavu. Jak to bude - kruté, nebo laskavé, můžete ovlivnit rozhodováním v situacích simulovaných hrou. Pokud je krutý, může ho to učinit úspěšnějším v dobývání. Nebo silnou stránkou vůdce bude diplomacie, obchod a další oblasti činnosti dle vašeho výběru.

Hra pokrývá poměrně velké časové období, přirozeně jeden člověk nebude moci celou tu dobu vládnout vaší zemi. Vytvoříte vládnoucí dynastii, k tomu se musíte postarat o výchovu potomků a včas se oženit tím, že vyzvednete pár mezi dědici vládců sousedních států nebo mezi místní aristokracií. Ve hře je přítomno i náboženství, pokud má například manžel nebo manželka vládce jiné náboženské názory, mohou ve vaší zemi koexistovat dvě náboženství nebo i více.

Budete muset číst ve hře, ale je zajímavá a nezabere příliš mnoho času.

Ve hře není žádná automatizovaná konstrukce, i když pravděpodobně bude přidána později s aktualizacemi. Ale v tuto chvíli musíte pravidelně trávit čas vydáváním vhodných pokynů pro zaměstnance.

Starý svět ke stažení zdarma na PC bohužel nebude fungovat. Ale hru lze zakoupit poměrně levně na herní platformě Steam nebo na oficiálních stránkách.

Začněte hrát hned teď, abyste si odpočinuli od starostí moderního světa a ponořte se do éry starověku!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more