Záložky

Northgard

Alternativní názvy:

Northgard strategie v reálném čase. Tato hra není pro tento žánr typická. Svým neuspěchaným tempem se hra podobá tahovým strategiím. Pokud máte rádi pomalý postup, aniž byste se museli neustále pohybovat po mapě ve snaze o zlomek sekund, které mohou oddělit vítězství od porážky, měli byste si hru užít. Mechanika bitev zde není tak rozvinutá. Vývojáři věnovali více pozornosti vývoji než dobývání.

Na začátku hry je váš Drakkar chycen v bouři a zřítí se na malý ostrov. Poté začíná průzkum a kolonizace oblasti.

Před hraním Northgardu si musíte vybrat vhodný klan.

Je jich celkem deset:

 1. Eikturnir jelen
 2. Heidrunská koza
 3. Fenrir vlk
 4. Hugin a Munin havran
 5. Bjarki Bear
 6. Slidrug tanny kanec
 7. Swafnir had
 8. Nidhoggský drak
 9. Svadilfari kůň
 10. Lingbakr kraken

Každý z klanů má své vlastní charakteristiky a svůj vlastní styl řízení. Například pro jelena jsou to bonusové zdroje na začátku hry a pro draka jsou to oběti a otroci. Když se rozhodnete, můžete si o každém z klanů přečíst více. Je lepší tomu věnovat čas na začátku, protože později to nebude možné změnit.

Ve hře je poměrně dost druhů zdrojů. Hlavní jsou potraviny, dřevo a kámen. Dřevo se používá na stavbu budov a vytápění v zimě. Kámen je potřeba při modernizaci domů a kasáren. A pro jaké jídlo je potřeba, každý tak dobře ví. Malá rada, pro výrobu potravin je lepší dát přednost lovu. Lov nemá v zimě žádné postihy, přináší pravidelný, stálý přísun potravy.

Toto jsou nejdůležitější zdroje, ale existuje spousta dalších, jako jsou zlaté mince.

Musíte také sledovat úroveň štěstí vašich pracovníků, tento parametr velmi ovlivňuje růst populace. Jakmile úroveň štěstí klesne na nulu nebo níže, nelze očekávat nárůst počtu rolníků a produktivita pracovníků výrazně klesá. Chcete-li to napravit, vytvořte společensky významné budovy včas.

Jakékoli jednotky jsou vhodné k prozkoumávání mapy, ale dávejte pozor, abyste se nepřiblížili příliš blízko doupětům divokých zvířat, některé z nich jsou nebezpečné. Po prozkoumání oblasti můžete provést kolonizaci, což vám umožní rozšířit váš majetek.

Je velmi důležité objevovat předměty legend, pokud takových míst najdete dostatek, pak je jejich studium ještě rychlejší cestou k vítězství než rozvoj vojenského umění.

Vítězství lze ve hře dosáhnout mnoha způsoby.

 • Ekonomicky.
 • Rozvoj vědy.
 • Po získání určitého počtu bodů slávy.
 • Vojenská, pokud se vám podaří porazit všechny protivníky.

Můžete se rozhodnout, který způsob se vám nejvíce líbí.

Soubojový systém ve hře není příliš složitý, vývojáři se nesoustředili na dobývání. Dlouhodobé zdržování armády mimo vaše území navíc zhoršuje statistiky armády.

Northgard ke stažení zdarma na PC, bohužel to nepůjde. Hru si můžete zakoupit na herním portálu Steam nebo na oficiálních stránkách.

Začněte svou cestu a získejte prestiž mezi vikingskými klany! Nainstalujte si hru hned teď!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more