Záložky

Manor Lords

Alternativní názvy:

Manor Lords je velmi realistická strategická hra v reálném čase. Grafika ve hře na úrovni těch nejlepších zástupců tohoto žánru. Hlasové herectví je provedeno kvalitně, hudba je vkusně zvolena a ani časem neunavuje.

Tradičně vám na začátku hry během krátkého tutoriálu ukážeme, jak pracovat s rozhraním. Dále budete muset samostatně vybudovat strategii, která povede k úspěchu vaší malé osady.

Být středověkým pánem není tak snadné, jak by se mohlo zdát. Zvláště pokud se chcete stát dobrým vládcem pro lidi pod vámi. Během hry budete mít možnost si to ověřit.

Zde popsaná akce se odehrává ve 14. století našeho letopočtu v oblasti zvané Franky.

Vzhledem k tomu, že máte pod vaším velením jen několik vagonů plných osadníků, musíte se pokusit založit malou vesnici a poté ji rozvinout do velikosti města dostatečně velkého na tehdejší dobu.

Budete muset ovládat několik oblastí života osady najednou:

  • Prozkoumejte okolní země a hledejte zdroje
  • Získejte dostatek kamene, dřeva a jídla, aby se vaše vesnice rozrůstala
  • Najděte úrodnou půdu vhodnou pro zemědělství a osejte pole
  • Naučte se nové technologie, to vám umožní rozvíjet výrobu
  • Postavte kasárna a výcvikové tábory pro výcvik válečníků

Jak z tohoto seznamu snadno pochopíte, bude velmi obtížné vše sledovat, ale postupem času bude možné některé procesy automatizovat.

Vývojáři se snažili herní svět a život obyvatel co nejvíce přiblížit skutečnému životu tehdejších lidí. Až bude osada postavena, bude na centrálním náměstí umístěn trh, který byl tehdy v pořádku. Obytné a řemeslné ulice se od něj rozcházejí ve všech směrech. Uspořádejte si budovy, jak chcete, aniž byste byli připoutáni k mřížce hracího pole, otáčejte je dle libosti podle své představy, jak by ulice měly vypadat.

Naučte se nová řemesla, je jich spousta od kovářství po včelaření. Vše vyrobené v osadě lze prodat se ziskem.

Čím úspěšnější se vaše město stane, tím ochotnější se bude zdát, že je všechno vezme násilím. Postarejte se o ochranu. Sedláci ozbrojení vidlemi a kosami nebojují příliš efektivně. Chcete-li vytvořit vojenskou četu, postavte kasárna a výcvikové tábory, kde mohou být vycvičeni mladí muži vhodní pro vojenské záležitosti.

Bitvy probíhají v reálném čase. Bojový systém není příliš složitý, je to spíše ekonomická strategie než vojenská. Ale stalo se, že v těch dnech nebylo možné se vůbec obejít bez vojenských záležitostí kvůli častým válečníkům a lupičským gangům.

Hra má změnu ročních období. Hraní Manor Lords v zimě není snadné, zvláště pokud bylo vaše město den předtím zapojeno do bitvy a utrpělo těžké ztráty. Je lepší začít s přípravou na zimu předem, jinak bude těžké ji přežít bez ztráty.

Manor Lords ke stažení zdarma na PC, bohužel to nepůjde. Hru lze zakoupit na platformě Steam nebo na oficiálních stránkách vývojáře.

Pokud se chcete stát středověkým pánem v extrémně realistické simulaci po dobu trvání hry, nainstalujte si hru právě teď!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more