Záložky

ixion

Alternativní názvy:

Ixion prostorová strategie v reálném čase. Ve hře můžete vidět vynikající kvalitu grafiky. Hudba je meditativní a časem neunavuje. Zvuk hry je dobrý.

Zemi postihla katastrofa, po které zůstala jen hrstka lidí vyslaných do vesmíru před nehodou, aby přežili.

Stanete se hlavou vesmírné stanice Tikkun vytvořené společností Dollos po dobu trvání hry. Tato stanice není statická, cestuje přes rozlohy vesmíru a hledá nový domov pro lidstvo.

Během cesty budete mít co dělat:

  • Sledujte svou spotřebu energie
  • Správně alokovat zdroje
  • Údržba čalounění

Dokončením těchto základních úkolů budete schopni udržet stanici v chodu. Pokud nebudete něco z tohoto seznamu sledovat, stane se nenapravitelná katastrofa.

Stanice dorazila k vašemu vedení v nedokonalém stavu. Opravte rozbité kryopody. Jak hra postupuje, budete muset obnovit přístup do šesti obytných sektorů, což umožní umístit další obyvatele do každého z nich. Zajistěte, aby lidé dostali vše, co potřebují, jinak vám dají najevo svou nespokojenost až do možné vzpoury. Naštěstí je stanice vybavena speciálním systémem, díky kterému snadno zjistíte náladu posádky a dokážete včas reagovat.

Kromě společnosti Dollos vybudovaly podobné stanice i další společnosti. Na své cestě potkáte další skupiny přeživších. S některými bude možné navázat obchodní vztahy. Ostatní k vám mohou být nepřátelští. Třetí měl smůlu a neuspěl. Pochopte příčiny neštěstí, které je potkalo, a použijte zbývající materiály, abyste se vyhnuli katastrofě na vaší stanici.

Hlavní hodnotou jsou zdroje. Vyšlete sondy na průzkum vesmíru. Postavte těžařské a průzkumné lodě, abyste našli palivo, stavební materiály a jídlo pro posádku.

Kromě zjevných nebezpečí vesmíru, jako jsou meteority a komety, které mohou poškodit plášť trupu, existují další rizika, která nejsou tak zřejmá. Veškeré vybavení stanice neustále pracuje na hranici možností. Proto může dojít k haváriím generátoru, požárům způsobeným požárem elektroinstalace. Mimořádně nepříjemné je také selhání systémů podpory života a čištění vzduchu. To vše budou muset zvládnout opravářské týmy pod vaším vedením.

Hraní Ixion je náročné a zábavné zároveň. Hra je návyková a při hraní čas utíká.

Vývojáři svůj projekt neopustili, vycházejí aktualizace přinášející nové funkce a rozšiřující hranice již tak obrovského prostoru.

Ixion ke stažení zdarma na PC, bohužel není jak. Hru si ale můžete zakoupit na Steam marketplace nebo na oficiálních stránkách.

Začněte hrát hned teď, abyste zastavili mizení lidstva a našli vhodný domov pro ty, kteří přežili katastrofu!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more