Záložky

domovský svět

Alternativní názvy:

Homeworld je jedna z prvních vesmírných strategických her, ve kterých byl prostor skutečně trojrozměrný. Grafika v novém vydání byla výrazně vylepšena a vylepšena. Zvuk nebylo potřeba měnit, vše bylo již na celkem dobré úrovni.

Hra o rase humanoidů zvaných Higari, kteří jsou velmi podobní lidem. V průběhu evoluce se naučili stavět vesmírné lodě a vydali se do vesmíru. Tam se setkali s mnoha inteligentními civilizacemi na různém stupni vývoje. Jeden z nich, Bentussi, měl mocný artefakt zvaný Jádro, zbylý po zmizelé předchůdci rasy. Tento artefakt umožnil jejich vlajkové lodi otevřít subprostorový tunel a okamžitě cestovat na obrovské vzdálenosti. Právě tato civilizace pomohla Higaryanům zvládnout technologii malého skoku, která jim umožnila pohybovat se v prostoru mnohem rychleji.

O několik desetiletí později začala v galaxii válka o neutrální systémy, v jejímž důsledku byli Higari po obrovských ztrátách rozděleni do několika desítek světů. K dosažení míru byla vytvořena Unie národů, která měla vyřešit všechny spory, ale to se nepodařilo a vedlo to k ještě ničivější válce. Během bojů se ukázalo, že druhý velký artefakt, stejný jako Core z Bentussi, je v rukou Higaryana. Ale kvůli řetězu nepříznivých událostí se loď nesoucí Jádro zřítila na neobydlenou planetu.

Přeživší členové posádky obnovovali technologii po generace a vytvořili malý národ na této planetě. Poté, co se jim podařilo znovu vstoupit do vesmíru, měli štěstí, že našli Jádro s mapou umístění světa Higar, jejich domoviny. Bylo rozhodnuto podniknout cestu a vrátit se do svého rodného světa.

Za tímto účelem byla postavena obrovská loď zvaná Matka, jejím vedením byla pověřena dívka Karen, jejíž mysl byla napojena na řízení, které z ní udělalo součást lodi.

Na této cestě jí budete muset pomoci vést cestu k dosažení vzdáleného cíle.

Celá hra má 16 skokových misí.

Na každém z míst potkáte silné nepřátele. Všechny je bude třeba porazit jeden po druhém.

The Mothership má vše, co potřebujete k vítězství. Chybějící zdroje a technologie získáte během hry.

  • Postavte nové lodě
  • Těžte zdroje z okolních planet
  • Zkoumejte technologie a vytvářejte nové návrhy lodí

Kromě hlavního příběhového úkolu si budete moci vybrat další úkoly. Dokončení každé z těchto vedlejších misí pomůže vaší flotile stát se silnější nebo oslabit vaše nepřátele.

Zpočátku může být navigace ve 3D prostoru trochu zvláštní, ale časem si zvyknete.

Aktivní pauza během bitev vám umožní naplánovat sled akcí vaší flotily na bojišti.

Existuje mnoho tříd válečných lodí od obrovských křižníků po malé obratné stíhačky.

Po porážce nepřítele nespěchejte se skokem. Sbírejte zbytky nepřátelské flotily, studujte technologie, vylepšujte a modernizujte své lodě.

Homeworld ke stažení zdarma na PC bohužel nebude fungovat. Hru si můžete zakoupit na platformě Steam nebo na oficiálních stránkách.

Spusťte hru rychle, civilizace Higari nebude schopna přežít bez vašeho vedení!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more