Záložky

FPS šachy

Alternativní názvy:

FPS Šachy jsou nejneobvyklejší šachy, jaké si lze představit. Ve hře najdete pěknou 3D grafiku a příjemnou relaxační atmosféru s hořícím krbem a dětskou železnicí. Pokud se rozhodnete strávit několik hodin přemýšlením o svém dalším tahu, pak o takovou hru vůbec nejde.

Když začnete hrát FPS šachy, všechno je opravdu jako klasické šachy, ale jen do prvního útoku. V takových chvílích hra získává všechny znaky skutečné střílečky. Budete se muset doslova poprat s nepřítelem a na bojišti zjistit, kdo na poli vyhraje a kdo prohraje figurku. Navíc oběť, která je u šachové hry samozřejmá, nemusí nutně trpět. Všechno může dopadnout úplně jinak.

Každá šachová figurka má svou vlastní zbraň a sadu technik.

  • Pěšcova zbraň
  • Luk se šípy - u koně
  • Meč - u krále
  • Odstřelovací puška na lodi
  • Kulomet - u královny

Některé kusy se mohou doslova pohybovat vzduchem a věž si může stavět úkryty v podobě zdí.

Arzenál dostupných technik a taktik je obrovský. Akce se neomezují pouze na šachovnici. Během bitev můžete použít celou místnost a jakýkoli předmět v ní. I proměnit lokomotivu v obrněný vlak vyzbrojený například kulometem.

Výkon zbraně je jiný. S lukem stačí jeden přesný výstřel, ale se zbraní budete potřebovat více zásahů. Bitvu nevedou pouze dvě figurky ovládané hráči, zbytek bojovníků na šachovnici se může dle vlastního uvážení rozhodnout přidat a pomoci svému veliteli.

K vítězství, stejně jako v normálním šachu, stačí zničit krále nepřátelské armády, ale v tomto případě to může být ještě obtížnější než v normální šachové hře.

Zahrajte si FPS šachy lokálně proti jednomu z vašich přátel. V tomto případě je dokonce možné uspořádat vyřazovací šampionát mezi skupinou. Nebo si přejete bojovat s neznámým protivníkem online. V případě hry pro více hráčů si budete vybírat z více nabízených protivníků. Ale bohužel někdy hledání soupeře trvá docela dlouho. S rostoucí popularitou hry tento problém zmizí.

Před hraním je velmi vhodné projít školením výběrem příslušné položky v možnostech. Můžete tedy rychle přijít na to, jak ovládat konkrétní figurku během bitvy a pochopit silné a slabé stránky svých válečníků.

Kromě přímé účasti v bitvách sledujte zápasy ostatních hráčů. Kromě obvyklé kuriozity dostanete příležitost okouknout užitečné techniky a taktiku válčení.

Vývojáři pravidelně aktualizují hru přidáváním nových režimů a rozšiřováním seznamu funkcí. Proto v době, kdy budete číst tento text, bude hra pravděpodobně ještě zábavnější a napínavější.

Šachy

FPS si můžete zdarma stáhnout na PC, pokud budete následovat odkaz na této stránce. Hra je zcela zdarma!

Pokud máte rádi klasické šachy, budete se u této hry bavit! A i když šachy nejsou vaší oblíbenou hrou, zjistěte o nich více a vyhrajte nějaké partie. Začněte hrát hned teď!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more