Záložky

Dune Spice Wars

Alternativní názvy:

Dune: Spice Wars strategie v reálném čase, ale ne úplně obvyklá. Události v ní se odvíjejí spíše pomalu, proto to může být do jisté míry podobné jako krok za krokem. Ale v tuto chvíli je hra v předběžném přístupu a v době úplného vydání se to může změnit. Grafika ve hře je dobrá, ale hudební aranžmá působí trochu nedodělaně, ale to se vydáním určitě napraví.

Ve hře najdete boj o moc na planetě Arrakis, známý všem fanouškům Duny. Bude nutné stavět města, těžit koření, vést války.

Před hraním Dune: Spice Wars – vyberte si frakci. V současné době jsou k dispozici čtyři frakce, ale vývojáři slibují jejich zvýšení v aktualizacích.

Nyní jsou k dispozici následující frakce:

  • Atreides
  • Harkonens
  • Pašeráci
  • Freemen

Všichni jsou si svými schopnostmi přibližně rovni, ale každý má svou vlastní zvláštnost. Harkonenové vypadají slabší než ostatní, ale v době, kdy čtete tento text, již vývojáři možná provedli potřebné změny.

Koření je hlavním zdrojem na planetě. Je cenný, protože lidem, kteří ho konzumují s jídlem, dává dlouhověkost. Je to nezbytné i pro vesmírné navigátory. Kromě toho se používá při náboženských obřadech. Ale ve hře je to jen zdroj, který lze prodat za cenu stanovenou císařem na měsíční bázi. Rozhodněte se, kolik prodáte a kolik necháte na skladě, ale stojí za to vzít v úvahu, že cena v tuto chvíli vzrostla nebo klesla.

Po spuštění hry máte k dispozici jedno město v poušti Arrakis. Dále použijte ornitoptéry k průzkumu oblasti. Poté pokračujte k extrakci koření a nejen jí.

Musíte se postarat jak o zásoby vody, tak o těžbu surovin pro speciální, velmi odolný plast, který ve hře slouží jako stavební materiál.

Existuje také fenomén jako zdanění. Daně se musí platit a nejlépe včas, jinak zjistíte, jaká je císařská garda.

Při pohybu pouští neztrácejte ostražitost kvůli obřím písečným červům Shaihuludů. Dávejte pozor, vaše přepravní zařízení nebo jednotka mohou být spolknuty.

Ne všechny osady v poušti patří vám nebo některému z vašich soupeřů, existují také malé osady zvané sitch. Na takových místech žijí neutrální Svobodní, kteří jsou původními obyvateli této planety. Můžete s nimi obchodovat nebo je ignorovat. Z hlediska vojenské kořisti o ně není zvláštní zájem.

Existují tři způsoby, jak vyhrát hru.

  1. Nejsnazší, i když ne nejjednodušší, pro armádu dobýt všechna města a porazit soupeře.
  2. Diplomaticky pomocí diplomacie a někdy i různých intrik a dokonce špionáže k dosažení jmenování guvernéra Arrakis.
  3. Po nashromáždění dostatečného počtu bodů hegemonie vývojáři s největší pravděpodobností tak nazvali pověst.

Dune: Spice Wars ke stažení zdarma na PC bohužel nebude fungovat. Hru však lze zakoupit na herním portálu Steam, zejména proto, že cena za ni byla snížena, protože hra je v předběžném přístupu.

Pokud jste fanouškem vesmíru Duny, nesmíte si nechat ujít vydání nové hry. Stáhněte si hru a užijte si ponoření do známého světa hned teď!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more