Záložky

DEFCON

Alternativní názvy:

DEFCON je velmi neobvyklá strategická hra. Můžete to hrát na PC. Vysoce kvalitní grafika, ale ve velmi neobvyklém zjednodušeném stylu. Hlasové herectví je dobře udělané, hudba je meditativní.

Nejmladší hráči by neměli hrát DEFCON, protože hra je docela násilná, i když neobsahuje krvavé scény.

Hra vás zavede zpět do dob studené války a umožní vám zjistit, co by se stalo, kdyby krize přerostla ve skutečnou jadernou konfrontaci.

Stanete se generálem jedné z armád po dobu hry, vaším úkolem je zničit civilní obyvatelstvo nepřátelských zemí pomocí jaderných zbraní.

  • Vytvořte účinnou strategii jaderného úderu
  • Postarejte se o ochranu obyvatelstva své země před odvetnými útoky
  • Veďte flotilu a letectvo k dosažení strategicky důležitých souřadnic
  • Utvořte spojenectví se spřátelenými národy, abyste porazili nepřítele v co nejkratším čase

Hra nevznikla sama od sebe, vývojáři se inspirovali filmem War Games. Na rozdíl od filmu v tomto případě nejste vnější pozorovatel a můžete přímo ovlivňovat vše, co se děje.

Úkol, který před vámi stojí, není snadný, protože ne nadarmo se věří, že v jaderné konfrontaci nemohou být vítězové.

Zde je několik faktů, než začnete hrát DEFCON.

První jaderná bomba byla testována v poušti poblíž Alamogordo, Nové Mexiko, USA 16. července 1945, což Americe umožnilo následně vyhrát druhou světovou válku nad Japonskem, které bylo v té době extrémně militarizované. Cena byla ale obrovská, při útocích na Hirošimu 6. srpna a Nagasaki 9. srpna zemřelo mnoho lidí a ne všichni byli vojáky.

V jádru byly vytvořeny jaderné zbraně jako faktor zaručující vzájemné zničení, a to by mělo zabránit střetům všech stran.

Ale v případě ilustrovaném hrou to nefungovalo, a proto máte misi extrémní obtížnosti. V tak důležité věci, jako je záchrana vámi zvolené země před totálním zničením, je lepší nedělat chyby. Krátký tutoriál na začátku hry vám pomůže porozumět ovládání dříve, než to povede k masovým úmrtím obyvatel země, kterou hrajete.

bodů získáte za zničení nepřátelské populace. To vám umožňuje aktivněji využívat diplomacii, protože spojenci vám přispěchají na pomoc, pouze pokud si budou jisti vaším vítězstvím. Prohry mezi vaší populací naopak přinesou porážku. Nemyslete si, že obětem mezi obyvatelstvem se lze úplně vyhnout. V průběhu nepřátelství tohoto rozsahu to budou mít všechny strany těžké. Ujistěte se, že ztráty nepřítele výrazně převyšují vaše ztráty a vyjděte z boje jako vítěz.

DEFCON ke stažení zdarma na PC, bohužel, neexistuje žádný způsob. Hra se prodává na portálu Steam, nebo ji můžete zakoupit na webu vývojáře.

Pokud vás zajímá, co se stane v případě jaderné apokalypsy, ale záměrem není zničit celou planetu, měli byste si tuto hru nainstalovat!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more