Záložky

Darkest Dungeon

Alternativní názvy:

Darkest Dungeon není obyčejné nečinné rpg. Nejčastěji ve hrách tohoto žánru panuje veselá kreslená atmosféra, ale taková hra to není. Atmosféra je zde nesmírně ponurá, depresivní, s patřičným hudebním doprovodem.

Hra začíná tím, že dostanete dopis od vzdáleného příbuzného, ve kterém popisuje tajemné panství, kde byl objeven portál do jiné dimenze a kde se odehrávají neuvěřitelně hrozné mystické události. Nedá se nic dělat, jdeme to místo protřídit, abychom zjistili, jaký osud toho příbuzného potkal, a aby jeden přišel na to, co se stalo.

Když dorazí, zjistí, že okolí panství je zamořené špínou. Po usazení v sousedním městě naverbujte tým bojovníků a začněte bojovat o osud lidstva.

Utvořte skupinu bojovníků různých tříd tak, aby měla jednotky pro boj na blízko, jednotky na dálku a postavy, které poskytují podporu bojovníkům.

Ve hře je mnoho tříd:

 1. Starožitník
 2. Kušenka
 3. Válečník
 4. Vestal
 5. Geek
 6. Trenér
 7. Savage
 8. Crusader
 9. Zloděj hrobů
 10. Mušketýr
 11. Žoldák
 12. Okultista
 13. malomocný
 14. Rogue
 15. Vlastní bičování
 16. Morový doktor
 17. Šester
 18. Shieldbreaker

Každá třída má sedm jedinečných schopností, ale pouze čtyři z nich jsou zpočátku náhodně odemčeny. S přibývajícími úrovněmi se po otevření cechu naskytne možnost vylepšit již otevřené schopnosti nebo se naučit nové. V kovárně bude navíc možné vylepšovat brnění a zbraně. A v nemocnici bude možné vyléčit se z nemocí a dokonce napravit některé charakterové rysy. Služby institucí nejsou zdarma, budete se muset rozloučit se zlatem. Vylepšovat lze i samotné budovy, což bude vyžadovat různé zdroje.

Když začnete hrát Darkest Dungeon, budete muset prozkoumat obrovské množství dungeonů a kilometrů katakomb po celém panství. Při postupu buďte opatrní, kromě zjevné hrozby vycházející z hord zlých duchů obývajících tyto prastaré tunely jsou nebezpečné i překážky, které mohou být vážně zraněny. I pouhým přečtením nalezené knihy můžete chytit nemoc, které nebude snadné se zbavit.

V dungeonech najdete mnoho truhel, z nichž ne všechny jsou plné pokladů, může dojít k nepříjemným překvapením. Občas navíc narazíte na mrtvoly válečníků, svých předchůdců a nekonečné množství pastí.

Kromě zřejmého zachování zdraví se musíte postarat o emocionální stav členů družstva. Nekonečné bitvy s monstry, nekromancery a tísnivá atmosféra kobky nemají na psychiku nejlepší vliv. Do města je třeba se včas vrátit, abyste si odbourali stres v krčmě nebo při návštěvě kostela. V opačném případě se mohou bojovníci zbláznit, což povede k jejich smrti.

Bitvy probíhají krok za krokem, tým po týmu, pořadí úderů závisí na rychlosti a iniciativě.

Hra je velmi zajímavá, nebuďte líní číst a užijete si příběh odvíjející se před vašima očima.

Darkest Dungeon ke stažení zdarma na PC bohužel nebude fungovat. Hra se ale často prodává s dobrou slevou na herní platformě Steam nebo na oficiálních stránkách.

Začněte hrát hned a ponořte se na mnoho hodin do ponuré atmosféry světa zasaženého špínou, abyste zjistili osud hlavního hrdiny!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more