Záložky

Commander: Modern War

Alternativní názvy:

Commander Modern War - klasická tahová vojenská strategie. Grafika ve hře je zjednodušená, ale tento faktor moc neovlivňuje úspěšnost her tohoto žánru. Se zvukem je vše v pořádku a nejsou žádné stížnosti.

Svým vzhledem a herními mechanismy je tento projekt velmi podobný deskové hře, kterou mnozí znají pod názvem Risk. Pokud je ale Risk válečnou hrou, která se odehrává v 18-19 století, tak v Commander Modern War budete ovládat moderní typy vojsk, což otevírá nové herní strategie a dodává rozmanitost.

I když se s takovými hrami potýkáte poprvé, nemáte se čeho bát. Vývojáři se postarali o jasné školení, které vám pomůže rychle zvládnout ovládání.

Dále si musíte vybrat, za kterou stranu v Commander Modern War hrát, a poté začne hra.

Budete mít vše, co potřebujete k vítězství na bitevním poli.

Ovládejte všechna odvětví armády, včetně:

  • Pěchota
  • Dělostřelectvo jak dělo, tak raketa
  • Letectví
  • Vozový park
  • obrněné jednotky
  • Raketové jednotky

A dokonce i doprava k vytvoření logistiky nezbytné v každé válce.

Commander Modern War je zajímavé hrát, budete se střídat s nepřítelem. Není kam spěchat, což umožňuje pečlivě si promyslet každou akci a jaké následky může mít v budoucnu. Hra, jak již bylo zmíněno, v mnohém připomíná deskovou hru, ale v pohodlnějším formátu.

Existuje poměrně mnoho strategií a taktik. Počet dostupných vojáků přímo závisí na zdrojích, které má vaše armáda. Pokuste se obsadit a držet území s minerály a jinými cennými předměty. To přinese více peněz a stavebního materiálu.

Soubojový systém je jednoduchý a složitý zároveň. Počítá se se vším, včetně typu a terénu. I když máte jednotku, která je silnější než soupeř, může být poražena, pokud se během bitvy nachází v oblasti, která není vhodná pro tento typ vojsk. Někdy není potřeba spěchat do útoku, ale je lepší zaujmout výhodnější pozici a počkat, až nepřítel sám zasadí první ránu. Některé typy vojsk navíc úspěšněji odolávají jiným. Například dělostřelectvo získává výhodu nad pěchotou a s tím je třeba počítat.

Získáním zkušeností během bojových operací mohou vaše jednotky výrazně zesílit nebo dokonce zvýšit svou třídu, což přinese bonus k útoku a obraně jednotky.

Ve hře je několik kampaní a můžete je projít jednu po druhé tak, že porazíte sedm různých protivníků, z nichž každý se na bojišti liší taktikou a strategií.

Pokud již ve hře najdete několik scénářů, můžete si vytvořit vlastní mise. Pro tyto účely existuje pohodlný editor.

Hra je stále ve fázi raného přístupu a postupem času v ní bude ještě více funkcí. Ve chvíli, kdy čtete text, může již k vydání dojít.

Commander Modern War ke stažení zdarma na PC bohužel nebude fungovat. Hru si můžete zakoupit na portálu Steam nebo na oficiálních stránkách.

Pokud máte rádi stolní válečné hry, měli byste začít hrát Commander Modern War právě teď!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more