Záložky

Města XL

Alternativní názvy:
Ekonomická strategie

Cities XL s prvky městské simulace. Hra je v současnosti již klasikou s odpovídající grafikou. Ve hře musíte stavět a spravovat města po celém světě.

Vše začíná malou vesnicí, ze které se musíte vyvinout v obrovskou metropoli.

Zde budete potřebovat:

  • Postavte obytné budovy
  • Rozvíjet dopravní infrastrukturu
  • Vybudujte a založte výrobu v závodech a továrnách
  • Vyberte vhodná místa pro nová sídla
  • Těžba

Zde je velmi zjednodušený seznam úkolů, které na vás ve hře čekají.

Hra může na první pohled vypadat jako simulátor budování města. Úkoly v něm jsou ale mnohem širší než výstavba města. Pro úspěšný vývoj budete muset neustále doplňovat své zásoby zdrojů, z nichž některé se nemusí nacházet v blízkosti vaší osady nebo se na kontinentu dokonce vůbec nevyskytují.

Těžba vyžaduje zakládání osad na nehostinných místech, například uprostřed pouště. V tomto agresivním prostředí je nutné vytvořit vhodné podmínky pro život lidí v takových městech.

Každé z měst je postaveno od nuly a musí projít celou cestou vývoje od malé vesnice až po technologicky vyspělou metropoli.

Playing Cities XL bude docela náročné, protože každému městu musíte věnovat dostatečnou pozornost a ujistit se, že je v dokonalé rovnováze, aby vše fungovalo tak, jak má.

Věnujte pozornost designu silnic. To je důležitější, než by se mohlo zdát. Při potížích s logistikou nebudou moci fungovat na plný výkon ani ty největší výrobní závody. Obyvatelstvo také nebude šťastné, když bude město neustále omezováno dopravními zácpami.

obyvatel města hraje ve hře důležitou roli. Vybudovat dostatek institucí, kde se lidé mohou vzdělávat. Vytvořte zábavní centra, kde si obyvatelé mohou po práci odpočinout.

Ve hře je několik typů domů. Každá část města má svou typickou budovu. Lidé jsou usazeni podle vzdělání. Čím vzdělanější nájemníci, tím pohodlnější podmínky budou potřebovat k životu. Poněkud zvláštní rozhodnutí, ale zřejmě se tak zdálo správným vývojářům.

Hra vás dokáže zaměstnat na dlouhou dobu. Zeměkoule je velká, existuje mnoho kontinentů a nebude snadné vše postavit.

Města se od sebe příliš neliší. Postupem času si budete moci všimnout dobrých rozhodnutí a využít je v budoucnu při navrhování nových osad.

vývojářů se postaralo o ty, kteří chtějí provést vlastní úpravy hry. K dispozici je pohodlný vestavěný editor, který vám umožní realizovat téměř jakékoli nápady.

Samozřejmě na internetu můžete najít mnoho hotových úprav vytvořených komunitou. Některé z těchto modifikací se mohou zdát mnohem zajímavější než samotná hra.

Cities XL ke stažení zdarma na PC bohužel nebude fungovat. Hru si můžete zakoupit na platformě Steam nebo ne na oficiálních stránkách.

Nainstalujte si hru, celá planeta čeká, až začnete hrát a obydlíte ji!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more