Záložky

Caesar 3

Alternativní názvy:
Strategie

Caesar 3 s prvky simulátoru budování města. Grafika je klasická, jelikož samotná hra je v současné době již pěkných pár let stará. Všechny budovy jsou detailně zakresleny a navzájem se liší. Jako většina her, na které se po poměrně dlouhé době nezapomnělo, je i tato hra mistrovským dílem. Je to jedna z nejlepších her pro stavitele měst a je zábavnější než mnoho novějších her v tomto žánru. Zvukové provedení je vynikající.

Než začnete hrát Caesar 3, vyberte si mapu oblasti, množství peněz na vašem účtu bude záviset na vybrané mapě. Pokud utratíte více, pak vám poprvé může být odpuštěno. Opakované porušování však může mít velmi nepříjemné následky.

K dispozici jsou dva herní režimy:

  1. Kampaň, během které vám úkoly zadá samotný Caesar a po ní se budete moci sami stát novým Caesarem.
  2. Volný režim, kde hlavním úkolem je přežití osady a její rozvoj.

Lidé ve vašem městě mají povolání:

  • Inženýr
  • Doktor
  • pretorián

A dokonce i profesionální zločinci.

Každý má svůj talent.

V průběhu hry budete stavět viadukty, silnice, obytné budovy a kulturní památky. Některé budovy vystačí v jedné kopii, jiné, například divadla, jich budou potřebovat poměrně hodně.

Nezapomeňte vylepšit budovy, zejména ty obytné. Se zlepšováním obytných budov se mění i třída obyvatel. Bohatší patricijové platí vyšší daně do státní pokladny. Budovy vyšších tříd jsou navíc méně náchylné k požárům.

Postavte fóra v blízkosti obytných oblastí pro výběr daní.

Basic, najděte správnou rovnováhu pracovních míst a populace. Pokud to není v pořádku, zvýší se kriminalita nebo lidé mohou dokonce opustit vaše město.

Maximální počet obyvatel ve městě je 10 000 lidí. Po dosažení tohoto čísla již nebudete moci stavět nové budovy, bez ohledu na jejich účel. Není to nejlepší řešení, ale vývojáři to tak chtěli. Snažte se udržet počet obyvatel pod touto hodnotou.

Náboženství není poslední místo ve hře. Je nesmírně důležité ctít všechna božstva, protože každé z nich má vliv na určitou oblast činnosti.

Je zde mnoho božstev:

  • Ceres má na starosti zábavu
  • Merkur sponzoruje obchod
  • Neptunský mořský rybolov
  • Mars bůh válečníků
  • Venuše řídí náladu občanů

Seznam není úplný, ale podstatu není těžké pochopit. Pokud například zapomenete na rtuť, nastanou problémy s obchodem a zvýší se riziko požárů v obchodních skladech. Mars může vyvolat útoky barbarských kmenů. Pokud se na vás Neptun urazí, moře vaše lodě nemilosrdně zničí. Snažte se proto zakládat chrámy pro všechna božstva a na nikoho nezapomenout.

Vojenské je tam, ale je to spíše ekonomická strategie než vojenská, takže bojový režim není příliš pokročilý. Hra je zaměřena více na rozvoj než dobývání.

Caesar 3 ke stažení zdarma na PC, bohužel neexistuje žádná cesta. Hru máte možnost zakoupit na platformě Steam nebo na oficiálních stránkách.

Začněte hrát hned teď! Zde je jedna z her, kterou si nemůžete nechat ujít, pokud máte rádi tento žánr!

 

Game-Game uses analytical, marketing and other cookies. These files are necessary to ensure smooth operation of all Game-Game services, they help us remember you and your personal settings. For details, please read our Cookie Policy.

Read more